Jak se žije v našem království

S dobrou partou jde všechno líp

Školní rok se blíží ke svému konci. Začínáme pomalu rekapitulovat, jak se nám v našem království celý rok žilo. A tu se u nás znenadání objevil host. A protože Daniela zatím neví, jak to v našem království chodí, jaká tu platí pravidla, připravila paní učitelka Nedvědová, která v naší škole působí jako sociální pedagog, aktivity pro tuto příležitost. Každé z dětí určilo, co je pro něj v naší třídě důležité, proč se tu cítí dobře. Pro někoho to bylo kamarádství, pro jiného bezpečí, někdo potřebuje pomocné ruce, někdo spravedlnost. Se všemi pravidly se Daniela seznámila, všichni jí podali pomocnou kamarádskou ruku a přivítali ji v našem království. A tak se Danielka stala platným členem království s vyhlídkou stát se skvělou kamarádkou. A protože rok utekl jako voda, dostaly nakonec všechny děti metál. Adámek za to, že je spravedlivý kluk, Terezka za to, že ráda zkouší nové věci, Filip za pomáhání potřebným, Piškot za skvělou fantazii, Kristík za milou povahu a skvělou komunikační strategii, Sabinka za krásný úsměv a tichou trpělivost, Ondra za to, že vždycky ví, co je správné, Adélka za dodržování pravidel, Anežka za to, že je spravedlivou mluvčí, Jeny za to, že je pomáhající, přemýšlející a samostatná, Soňa za to, že působí jako vzdálený pozorovatel společenského dění a Daniela za to, že se stala kamarádskou členkou naší party.

(Lenka Machová)