Přípravná třída se společně s žáky 1. a 2. třídy vydala na výlet do útulku Dášenka v Lučanech nad Nisou. Cestu jsme absolvovali vlakem a ještě před návštěvou jsme se zastavili v obchodě, kde jsme za společně vybrané peníze nakoupili pamlsky pro pejsky. Některé děti navíc přinesly dobroty i z domova. Přestože nám počasí příliš nepřálo, výlet jsme si všichni moc užili. Pejskům alespoň nebylo horko a procházka byla příjemná. Společně jsme venčili tři velké a tři menší pejsky. Nechyběli ani naši oblíbenci – Kokoska, Jerry a Tom. Během procházky jsme si s pejsky užili spoustu zábavy, pomazlili jsme se s nimi a strávili příjemný čas na čerstvém vzduchu. Po návratu z vycházky jsme si mohli pohladit také útulkovou kočičku. Velkou radost nám udělalo i setkání s pašíkem Vašíkem, který se nám ukázal a my jsme měli štěstí ho vidět. Děkujeme pracovníkům útulku za milé přijetí a možnost strávit čas se zvířátky. Domů jsme odjížděli plní krásných zážitků a s dobrým pocitem, že jsme pejskům udělali radost nejen pamlsky, ale i svou společností.
(Petra Nykrýnová)



